footprint Skrócenie paznokci

Podczas usługi w pierwszej części przeprowadzamy dokładny wywiad, poinformujemy Ciebie czym dokładnie będziemy się zajmować podczas wizyty. Zabieg zaczynamy od zdezynfekowania stóp, później przychodzimy do skracania płytek paznokciowych. Pokażemy i opowiemy, jak skracać paznokcie, aby nie zrobić sobie krzywdy i nie doprowadzać do ich wrastania lub dolegliwości bólowych. Dowiesz się również jakich narzędzi oraz preparatów używać w dalszej pielęgnacji domowej. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

footprint Skrócenie i opracowanie paznokci

Podczas usługi w pierwszej części przeprowadzamy dokładny wywiad, poinformujemy Ciebie czym dokładnie będziemy się zajmować podczas wizyty. Zabieg zaczynamy od zdezynfekowania stóp. Jeśli lakier nie został zmyty przed wizytą, zmywamy go z paznokci i przechodzimy do ich skrócenia i opracowania. Usuwamy i czyścimy zrogowacenia z wałów paznokciowych, oraz jeśli jest taka potrzeba wycinamy skórki. Ostatnim krokiem jest nałożenie indywidualnie dobranego olejku lub serum na paznokci.. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

footprint Skrócenie i opracowanie paznokci problematycznych

Podczas usługi w pierwszej części przeprowadzamy dokładny wywiad, poinformujemy Ciebie czym dokładnie będziemy się zajmować podczas wizyty. Zabieg zaczynamy od zdezynfekowania stóp. Jeśli lakier nie został zmyty przed wizytą, zmywamy go z paznokci. Przechodzimy do skrócenia, oszlifowania i opracowania problematycznych paznokci (pożółkniętych, pogrubionych, wrastających lub wkręcających). Usuwamy i czyścimy zrogowacenia z wałów paznokciowych oraz jeśli jest taka potrzeba wycinamy skórki. Ostatnim krokiem jest nałożenie indywidualnie dobranego olejku lub serum na paznokcie oraz opowiadamy o ewentualnych odciążeniach. Zabieg jest całkowicie bez bolesny.

footprint Skrócenie i opracowanie paznokci zmienionych chorobowo/ pourazowych

Podczas usługi w pierwszej części przeprowadzamy dokładny wywiad, poinformujemy Ciebie czym dokładnie będziemy się zajmować podczas wizyty. Zabieg zaczynamy od zdezynfekowania stóp oraz skrócenia, oszlifowania i opracowania zmienionych chorobowo lub uszkodzonych mechanicznie paznokci (pogrubionych, kruszących się, zmienionych kolorystycznie, odklejonych od łożyska). Przy użyciu cęgów, cążków, odpowiednich frezów i preparatów opracowujemy płytkę paznokciową, aby usunąć problematyczny fragment lub fragmenty płytki. Usuwamy i czyścimy zrogowacenia z wałów paznokciowych oraz jeśli jest taka potrzeba wycinamy skórki. Ostatnim krokiem jest nałożenie indywidualnie dobranego olejku lub serum na paznokcie oraz opowiadamy o ewentualnych odciążeniach i postępowaniach po zabiegowych.

footprint Oczyszczenie paznokcia pourazowego

Podczas usługi w pierwszej części przeprowadzamy dokładny wywiad, poinformujemy Ciebie czym dokładnie będziemy się zajmować podczas wizyty. Zabieg zaczynamy od zdezynfekowania stóp. Na początku zajmiemy się skróceniem, wypiłowaniem i oczyszczeniem płytki paznokciowej po urazie. Paznokieć może być np. pogrubiony, pożółcony, z zielonym nalotem, z zahamowanym wzrostem, odklejony od łożyska, z krwiakiem podpaznokciowym, po zerwaniu przez chirurga. W następnym kroku pokażemy jakie preparaty i procedury będą niezbędne do „procesu zdrowienia” paznokci w zależności od problemu.

footprint Oczyszczenie paznokcia zmienionego chorobowo

Podczas usługi w pierwszej części przeprowadzamy dokładny wywiad, poinformujemy Ciebie czym dokładnie będziemy się zajmować podczas wizyty. Zabieg zaczynamy od zdezynfekowania stóp. Na początku zajmiemy się skróceniem, wypiłowaniem i oczyszczeniem płytki paznokciowej nadkażonego grzybiczo lub bakteryjnie. Paznokieć może być np. pogrubiony, pożółcony, z zielonym nalotem, z zahamowanym wzrostem, odklejony od łożyska, kruszący się, z brązowym zabarwieniem. W następnym kroku pokażemy jakie preparaty i procedury będą niezbędne do „procesu zdrowienia” paznokci w zależności od problemu.

footprint Wizyta kontrolna paznokci pourazowych/ zmienionych chorobowo

Odbywa się w celu sprawdzenia stanu paznokci, po uprzednim ich oczyszczeniu. Polega na ocenie kondycji, zmianie, dodaniu odpowiednich preparatów lub zalecaniu, aby kontynuować polecone wcześniej domowe metody.

footprint Odbarczenie krwiaka podpaznokciowego

Podczas usługi w pierwszej części przeprowadzamy dokładny wywiad, poinformujemy Ciebie czym dokładnie będziemy się zajmować podczas wizyty. Zabieg zaczynamy od zdezynfekowania stóp. Zabieg przeprowadzany jest, gdy dojdzie do uszkodzenia naczyń krwionośnych, na skutek jakiegoś urazu, wtedy właśnie powstaje krwiak (ciemno czerwony lub fioletowy). Kiedy jest on większy, pod wpływem ciśnienia, które wywiera krew mogą pojawić się spore dolegliwości bólowe. Taki krwiak należy odbarczyć, aby pozbyć się zalegającej krwi oraz zmniejszyć dolegliwości bólowe. Mały krwiak podpaznokciowy, nie powinien dawać dolegliwości bólowych, a także nie wymaga odbarczenia, zarasta sam wraz ze wzrostem płytki. Usługę należy wykonać do 24 h po urazie.

footprint Rekonstrukcja

Podczas usługi w pierwszej części przeprowadzamy dokładny wywiad, poinformujemy Ciebie czym dokładnie będziemy się zajmować podczas wizyty. Zabieg zaczynamy od zdezynfekowania stóp. Polega on na czasowym uzupełnieniu brakującej części paznokcia, aby móc się cieszyć pięknym wyglądem paznokci. Przy pomocy frezów matowimy i przygotowujemy płytę, a następnie przy pomocy podologicznej masy akrylowej z jonami srebra lub masy żywiczej uzupełniamy brakujący fragment, jak i całą resztę płytki. Paznokieć po rekonstrukcji będzie miał lekko różowy/beżowy odcień. Po usłudze możesz pomalować paznokcie. Rekonstrukcję należy regularnie zmieniać.

footprint Badanie mikologiczne

Podczas usługi w pierwszej części przeprowadzamy dokładny wywiad, poinformujemy Ciebie czym dokładnie będziemy się zajmować podczas wizyty. Wykonujemy je kiedy podejrzewamy grzybicę. Podczas badania delikatnie ścinamy płytkę oraz zrogowacenia okołopaznokciowe, w których zauważamy zmiany. Pobrany materiał zostaje włożony do specjalnego pojemnika, a następnie wysłany do laboratorium. Po około miesiącu hodowli uzyskuje się wynik badania określający rodzaj grzyba, który zaatakował nasze paznokcie lub skórę. Po otrzymaniu tych informacji możemy jeszcze lepiej dobrać terapię. Badanie najlepiej połączyć z oczyszczeniem paznokcia zmienionego chorobowo. Do badania należy się odpowiednio przygotować, w tym celu zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z gabinetem.