final
Maria Rataj - podolog, kosmetolog

Gwarancja najwyższej
jakości i
bezpieczeństwa

W naszym gabinecie dokładamy wszelkich starań, aby usługi były świadczone z jak najwyższą jakością oraz zachowaniem zasad higieny. Wszystkie narzędzia, są czyszczone, dezynfekowane i sterylizowane w autoklawie. Ta ostatnia - sterylizacja to jedyny proces zapewniający w 100% usunięcie bakterii, grzybów i wirusów oraz wszystkich ich form wegetatywnych, przetrwalnikowych i zarodnikowych. Dlatego też, przy używaniu tak przygotowanych narzędzi nie ma ryzyka zakażenia. Akcesoria i narzędzia, jak: pilniki, drewniane szpatułki, kapturki ścierne, rękawiczki, maseczki, czepki, czy bloczki polerskie są zawsze jednorazowe i wyrzucane po każdej wizycie, ponieważ materiał, z którego są wykonane nie pozwala na ich wysterylizowanie.

Po tym poznasz bezpieczny gabinet:

heart

Kolorowy prostokąt w górnej części pakietu, w którym zapakowane są np. cążki powinien być ciemnego koloru. Kiedy prostokąt jest czerwony oznacza to, że narzędzie nie jest wysterylizowane, a kiedy prostokąt jest brązowy/czarny oznacza to, że pakiet przeszedł cykl sterylizowania i jest gotowy do użycia.

heart

Specjalista przed wykonaniem usługi myje dłonie mydłem, dezynfekuje płynem do dezynfekcji i ubiera jednorazowe rękawiczki.

heart

Artykuły jednorazowe po wizycie są wyrzucane do kosza. W przypadku pilników możesz dostać je do użytku domowego.

heart

Po każdej wykonanej usłudze powierzchnie w gabinecie takie jak fotel, biurko, blat oraz lampy są myte i dezynfekowane.